JARKOM Jarosaw Banacki
ul. Kartuska 149/11, 80-138 Gdask
Tel (58) 326-40-40, e-mail:
www.jarkom.pl

Historia

Początek

Firma JARKOM rozpoczęła działalność w 1997 roku jako jednoosobowa działalność Jarosława Banackiego, ówcześnie studenta pierwszego roku kierunku Informatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Gdańskiej.

Początkowo firma zajmowała się sprzedażą sprzętu komputerowego osobom indywidualnym, głównie studentom. Z biegiem czasu, dzięki atrakcyjnym cenom, fachowej obsłudze i wysokiej jakości sprzedawanych komputerów, do grona klientów dołączyły też małe i średnie firmy, a oferta JARKOM wzbogaciła się o usługi informatyczne.

Rozwój oferty

W 2001 roku oferta firmy obejmowała nie tylko sprzedaż sprzętu informatycznego, ale także szeroki wachlarz usług informatycznych: tworzenie stron internetowych, instalacje i konfiguracje serwerów i sieci komputerowych, usługi określane jako outsourcing informatyczny czyli opieka informatyczna nad strukturami informatycznymi w firmach.

Twórca firmy JARKOM - Jarosław Banacki – wiedział, że to co firma robi dobrze i czym powinna się głównie zajmować w przyszłości to tworzenie oprogramowania w technologiach internetowych, często z dużym uproszczeniem nazywane "tworzeniem stron internetowych". Łącząc zdobyte doświadczenie handlowe i informatyczne, wraz ze współpracownikami, stworzył własny sklep internetowy, który osiągnął rynkowy sukces.

Fotograficzny sklep internetowy

Pod koniec 2002 roku, na wytworzonym własnymi siłami oprogramowaniu, uruchomiony został sklep internetowy sprzedający sprzęt fotograficzny (aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, akcesoria). Dzisiaj sklep internetowy www.cyfrowe.pl to największy sklep internetowy w Polsce w branży foto-video.

Bez wątpienia jednym z filarów sukcesu jest własne oprogramowanie do obsługi sklepu, które wraz z intuicją pracowników firmy w zakresie prowadzenia działalności w Internecie niejednokrotnie wyznaczało trendy w rozwoju tego typu systemów informatycznych.

Rozwój działalności informatycznej

Z początkiem 2009 roku działalność handlowa związana ze sklepem internetowym została przeniesiona do spółki Cyfrowe.pl Sp. z o.o. a rozwojowi firmy JARKOM ponownie został nadany kierunek związany z programowaniem w technologiach internetowych zarówno dla Cyfrowe.pl jak i klientów zewnętrznych.